יום חמישי, 22 באפריל 2010

ימי גיבוש

ימי גיבוש הם שם נרדף לימי כיף אבל יש להם גם ערך מוסף, הנובע ונגזר משמם. זה מכבר הכירו מנהלים העומדים בראש ארגונים – אם חברתיים ואם עסקיים – בחשיבותם של ימים שבהם כל הארגון, החל מבכירי מנהליו וכלה באחרוני עובדיו, יוצאים אל מקום כל שהוא, בדרך כלל בחיק הטבע, אל מתחם קמפינג כל שהוא, ושם מבלים, אוכלים, מקיימים הרצאה או סדנאות, עורכים הפעלות, מטיילים, טובלים במים, נחים, ממלאים מצברים.

מקומות יצירתיים לקיום ימי גיבוש הם, לדוגמה, רפטינג נהר הירדן, מסעדת סהרה בשומרה, ספא שוקולד במושב בני יהודה, הבית העתיק – חוויה דרוזית במרכז המבקרים בבית ג'אן, באלי באגי – טיולי טרקטורונים במושב רמות נפתלי ועוד.

ימי גיבוש בחופי הכנרת מאפשרים לקבוצות לשלב בילוי בלתי פורמלי עם לינת שטח. אין הכרח לקיים ימי גיבוש בעלויות רבות. ניתן להוזילם באופן משמעותי ככל שתכניהם אינם מחייבים השקעה כספית והתשלום עבור הזכות להשתמש במקום שבו הם נערכים אף הוא זול-ביחס.

חברות שונות הנוהגות להוציא את עובדיהן לימי גיבוש מגלות את תועלתם שניתנת להיאמד גם במונחים כלכליים. כאשר עובדים מרגישים כי להנהלה איכפת מהם והיא אינה חוסכת בזמן ובמשאבים כדי לחבב עליהם את מקום העבודה ולאפשר להם גם להינפש במסגרתו הם חשים עצמם מחויבים אליו ביתר שאת ומחזירים את ההשקעה ( הלא גבוהה) בהם ב"ריבית דריבית".

ימי גיבוש הם הזדמנות של חברי קבוצה להתוודע זה אל זה באופן בלתי אמצעי, מחוץ ל"קופסה", אשר מיקומו של כל אחד מהם בה הוא קבוע למדיי במסגרת הארגונית הקבועה והקשיחה. ימי גיבוש בחיק הטבע, שבהם חשים את משמעות השינוי באוויר ובאווירה, מתבררים כתרומה רבת חשיבות ליחיד ולכלל.

יש אין-ספור דרכים לצקת תוכן במסגרת ימי גיבוש – טיולים, יקבים, גלריות, מוזיאונים, מסעדות, מצנחי רחיפה, קייקים, ספא, רכיבה על סוסים, כתבי חידה, מסעות בעקבות לוחמים, וכמובן – שילובים שונים של הפעילויות והאטרקציות השונות. כאשר המטרה היא גיבוש – אין הכרח לקדש למענה כל אמצעי אבל ניתן בהחלט להשיגה באמצעות שילוב בין מגוון אמצעים העומדים לראשות המתכננים.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה