יום שלישי, 6 ביולי 2010

ימי גיבוש לקבוצות

ימי גיבוש לקבוצות

ייתכנו חילוקי דעות: יש שיגידו כי ימי גיבוש לקבוצות הן בעיקר ימי כיף, שהגיבוש החברתי הנוצר במהלכם הוא הערך המוסף שלהם. לעומתם יש שיגידו שימי כיף הם גם ימי גיבוש, כי כשנהנים יחדיו מתגבשים. תהיה ההגדרה אשר תהיה ויהיו המגדירים אשר יהיו ימי גיבוש לקבוצות הם ימים של חוויה והעשרה.

כאשר מנהליהם של ארגונים וחברות - בין אם המסגרת היא חברתית המובהק או עסקית – מתכננים ימי גיבוש לקבוצות, הם מתכננים להעשיר את הזמן בתכנים שונים: הפעלות, סדנאות, פעילות out door training ) ODT ), ארוחות שטח או ארוחות שמובאות על ידי שירות קייטרינג אל המתחם שבו מתקיימים ימי גיבוש לקבוצות.

ימי גיבוש עשויים להיחשב לימי עבודה אף שהם נערכים מחוץ למקום העבודה. התועלת – גם הכלכלית - שלהם עשויה להתברר בתוך זמן קצר לאחר סיומם, כאשר עובדים שבים למקום עבודתם עם כוחות חדשים, עם מוטיבציית-יתר, רעננים ונכונים להביא לידי ביטוי את מחויבותם למעסיקיהם. יש פעילויות אשר במהותן הן עשויות לתרום לגיבוש יותר מאשר פעילויות אחרות אלה וכאלה הן, לדוגמה, כתבי חידה, מ שחק "חפשו את המטמון" ופעילויות נוספות המחייבות שיתוף פעולה בין אנשים, כדי להגיע מהר ככל שניתן למטרה.

יש המעדיפים לקיים ימי גיבוש לקבוצות במתחמי ספא, שם הדגש הוא על בילוי והנאה. יש הבוחרים לקיים אותם בחיק הטבע, במתחמי קמפינג, עם לינה או בלעדיה.

כאשר הציפייה לגיבוש – בין גלויה ( על פי השם – ימי גיבוש לקבוצות) ובין אם סמויה ( כאשר היציאה מוגדרת כיציאה אל ימי כיף) – מכתיבה את אופי התכנים שיוצקים המתכננים בימים אלה, תיתכן גם אכזבה. אם וכאשר אנשים מתקשים להיפתח זה אל זה, כשבאוויר ובאווירה שוררת תחושת נכאות ועייפות מסוימת; כשאנשים מסרבים להתנדב ולשתף פעולה ואנשים מתעטפים, מסתגרים ומתבצרים בשתיקה – יש חשש סביר שהם ינחלו אכזבה. אבל סביר להניח, כי כאשר יוצאים למרחב, באוויר הפתוח, באווירה לא מחייבת, כשמשולבים מאכלים ומשקאות טובים, גם הלבבות נפתחים.

ימי גיבוש לקבוצות הם ימים של תקווה וסיכויים. חוזרים מהם עשירים יותר בחוויות מכפי שיוצאים אליהם.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה